Fast Permissions Administration (7.x-2.6) - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Administration
es: Administración

en: Permissions
es: Permisos

en: Show descriptions
es: Mostrar descripciones

en: Filter:
es: Filtrar:

en: Hide descriptions
es: Ocultar descripciones

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
es: Aumente el límite de memoria editando el parámetro memory_limit en el archivo %configuration-file y luego reinicialice su servidor web (o póngase en contacto con su administrador de sistemas o con su proveedor de hospedaje para que le brinden asistencia).

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
es: Este permiso se hereda del rol de usuario registrado.

en: Checked
es: Revisado
